Pandemi dönemi hepimiz için sıkıntılı geçiyor biliyorum. İnsanların eve kapanmasıyla beraber evde yapacak, öğrenecek çok şey olduğunu tekrar hatırladık. Unity gibi bazı kurumlar da bu süreçte ücretli içerikleri kısa süreliğine de olsa herkese açık hale getirme kararı almıştı. İlk olarak 19 Mart 2020’de 3 aylık süreyle açılmıştı ancak 23 Haziran tarihinden itibaren Unity Learn Premium Artık Ücretsiz!

Bunun şerefine, özellikle tam olarak hangi kursları izlesem diye emin olamayan kişiler 

için 3 adet kurs seçtik. Bu 3 kursu seçerken de olabildiğince farklı konulardan olmasına dikkat ettik. Umarım kurslara göz atar ve siz de bunlardan yararlanmaya başlarsınız. Bu sistemin kullanılmaya devam edilmesi, geliştirilmesi için de teşvik edici olacaktır.

Unity C# Survival Guide

Unity C# Survival Guide kursu, özellikle C# başlangıç düzeyinde olan ve yeni başlayacaklar için içerik konusunda fazlasıyla dolu bir kurs diyebiliriz. Yaklaşık 22 saatlik içeriğe sahip olan bu kursta değişkenler, döngüler gibi basit konulardan başlanıp LINQ, Singletons ve Command pattern gibi daha ileri seviye konulara adım adım ilerleniyor. Eğer hiçbir C# temeline sahip değilseniz, basit bir örnek oluşturarak değişkenler ve fonksiyonlardan bahsettiğim “Unity C# Temel Dersi ve Fizik ile Basit Hareket” yazıma göz atabilirsiniz.

High Fidelity Game Visuals

High Fidelity Game Visuals özellikle görsel konularda kendini geliştirmek isteyenler için, orta seviye diyebileceğimiz bir kurs. Karakter, çevre tasarımı bu kurs ağırlıklı olarak modelleme üzerine olduğunu söyleyebiliriz. Eğer özellikle bir oyun projesinde modellemeci, 3D sanatçı olarak çalışmak gibi bir hedefiniz varsa bu kursun size faydası olacaktır.

Artificial Intelligence for Beginners

Artificial Intelligence for Beginners yapay zeka üzerine bir başlangıç kursu. Bu kurs içerisinde yapay zeka için gerekli matematik ve fizik konularından başlayıp hedef bazlı hareket gibi yapay zeka oluşturup eğitmek için gerekli konuları değiniyor. Yapay zeka konusu günümüzde çoğu sektöre kendine yer bulan bir alan. Haliyle oyunlarda da artık bunu görebiliyoruz. El ile kodlanmış standart hareketleri takip eden objeler yerine eğitilip daha doğal hareketler sergileyecek düşmanlarınızın oyunda olması projenize katkıda bulunacaktır.

Türkçe içeriklere sahip olmasa da Unity Learn Premium Artık Ücretsiz! haberi insanın içerisinde bir heyecan yaratıyor. Kendi belirledikleri eğitmenler aracılığıyla oluşturdukları bu kursların kesinlikle işinize yarayacağına eminim. Siteyi inceleyip kurslara göz atmayı ihmal etmeyin. Yeni yazılarda görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın.

CEVAP VER

Buraya yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı girin